Widget Image
Widget Image
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim
Title Image

Słowo od przewodniczących – styczeń 2019 r.

Drogie Zielone, drodzy Zieloni,

Weszliśmy w rok, który może zadecydować o przyszłości naszej partii. Za 4 miesiące czekają nas wybory do Parlamentu Europejskiego, za dziewięć miesięcy będziemy wiedzieć, czy mamy zieloną reprezentację w Sejmie i Senacie oraz możliwości do dalszego rozwoju Zielonych w kolejnych latach.

Jesteśmy w trakcie trudnych i bardzo złożonych rozmów koalicyjnych, których rozstrzygnięcia spodziewamy się w drugiej połowie lutego. Nie wiemy jeszcze, jaki przyniosą rezultat. Ale jest też prawdopodobne, że korzystniejszy dla naszej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego okaże się start samodzielny. Zdajemy sobie sprawę, że byłoby to bardzo trudne zadanie. Że poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko. Ale pamiętamy też, że gdy decydowaliśmy się na samodzielny start sejmikowy, wielu mówiło nam, że nie damy rady.

A teraz jest nas więcej i jesteśmy silniejsi!

Mamy poczucie, że wieje zielony wiatr! Że tematy dla nas najważniejsze wreszcie zaczynają się przebijać do świadomości wyborców i wyborczyń. A w mediach – czy to mowa o naszych planach transformacji energetycznej kraju, czy o naszych protestach w sprawie odstrzału dzików – nasza partia jest coraz bardziej widoczna.

Kochani i kochane, w najbliższych miesiącach musimy dać z siebie wszystko, by ten rok okazał się przełomowy dla Partii Zieloni.

Z zielonymi pozdrowieniami,

Marek Kossakowski i Małgorzata Tracz, przewodniczący Partii Zieloni