Grażyna_Kulik

GRAŻYNA KULIK

OKRĘG NR 32 MIEJSCE 14

Powiaty: będziński oraz zawierciański.

Miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno oraz Sosnowiec.

 

Urodziłam się 11 grudnia 1968 w Tarnowskich Górach. Mieszkam w Piekarach Śląskich.

Od 2018 roku członkini Zielonych, których reprezentuję jako kandydatka do parlamentu w okręgu 32 miejsce 14. Od 2020 roku jestem współprzewodniczącą koła Katowice obejmującego zasięgiem województwo śląskie. Funkcję pełnię trzecią kadencję.

W latach 2021-2022 byłam współprzewodniczącą Komisji Rewizyjnej Partii Zieloni i przez krótki okres radną w Radzie Krajowej Partii Zieloni.

Współorganizowałam Strajki Kobiet w moim mieście, Marsze Równości w Katowicach. Mam za sobą kilka sukcesów w rozwiązaniu problemów mieszkańców województwa śląskiego dotyczących bezpośrednio ludzi, jak i środowiska naturalnego. Jestem autorką stanowiska Partii Zieloni nt. gwary śląskiej. Dla rodowitej Ślązaczki, która na co dzień godo, temat bliski i ważny. Brałam aktywny udział w wielu protestach przeciwko nienawiści wobec osób LGBTQ+, poparcia dla Ukrainy, klimatycznych, Marszach Wykluczonych i Bezdomnych, Śląskiej Manifie.

W odpowiedzi na prośby lokalnej społeczności, interweniowałam przeciwko wycince drzew, niszczeniu środowiska naturalnego, dzikich wysypisk. Angażowałam się w obronę mieszkańców Imielina przeciwko wydobyciu węgla z nowego złoża. Byłam współautorką Raportu Oceny Oddziaływania na Środowisko, w którym koło wrocławskie, krakowskie i katowickie złożyło swój protest przeciwko budowie Obwodnicy Klucze.

Jestem przeciwniczką łamania praw mieszkańców, narażonych na utratę swoich domów z powodu planów budowy CPK.

Byłam wolontariuszką w czasie akcji pomocowej dla ukraińskich dzieci, w którą zaangażowałam też wnuczkę.

W 2019 wystartowałam w wyborach do Europarlamentu. Za mną również start w wyborach parlamentarnych oraz do sejmiku śląskiego.

Prywatnie pracuję jako księgowa w branży energetycznej. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, a przede wszystkim wnuczkami, dla których walczę o lepszą przyszłość. Mam dwie cudowne kotki, kocham psy.

Ważny jest dla mnie każdy człowiek, nikomu nie odmawiam pomocy. Jestem obowiązkową i odpowiedzialną kobietą, dla której przyzwoitość, jest bardzo ważna.
Zależy mi na przywróceniu normalności w naszym kraju, by nikt nie musiał już walczyć o swoje prawa. Postępujący kryzys klimatyczny i galopująca degradacja środowiska naturalnego skłoniła mnie do podjęcia działań. Chcę, by nasze dzieci, wnuki miały przyszłość.

Swoim wyborcom nie obiecam cudów, obiecuję jednak, że będę ciężko pracować i wsłucham się w ich potrzeby, by podziękować za każdy oddany na mnie głos.

Mój Dziadek, który wpoił mi miłość do przyrody, mówił często “Dziołcha, niy godej, ino rob”. Tego się trzymam.

Chodzi o ludzi, nie o politykę!

Grażyna Kulik

https://www.facebook.com/GrazynaKulik68

Kontakt: grazyna.kulik [at] partiazieloni.pl