Władze Partii

Władze Zielonych w kadencji 2024-2025

Przewodniczący

Przemysław Słowik

Przewodniczący

 

Radny Rady Miasta Szczecina, przewodniczący komisji ds. kultury i promocji miasta oraz wiceprzewodniczący w komisji wyborczej i inicjatyw społecznych. Inicjator obniżki cen biletów miesięcznych o 20%, zainwestowania w rowery miejskie IV generacji i wprowadzenia śródmiejskiej linii autobusowej. Politycznie i społecznie zaangażowany w projekty miejskie, dzięki czemu w Szczecinie zmieniono charakter historycznego Placu Orła Białego z zastawionego autami parkingu w zielony skwer. W miejskim parlamencie największy nacisk kładzie na ochronę i rozbudowę terenów zielonych, zatrzymanie betonozy oraz rozwój transportu publicznego i zero emisyjnego. Zagorzały zwolennik rozdziału Kościoła od Państwa oraz wypowiedzenia Konkordatu. Słowik ukończył studia podyplomowe na kierunkach Public Relations, Psychologia w Biznesie oraz Master of Business Administration. Zawodowo jest przedsiębiorcą i managerem z ponad 10 letnim stażem, specjalizującym się w zarządzaniu projektami i zespołami w branżach technologicznych oraz ecommerce.

Urszula Zielińska

Przewodnicząca

 

Posłanka na Sejm RP IX kadencji, wiceprzewodnicząca Komisji Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Dodatkowo zasiada jeszcze w komisjach: gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej; oraz ds. energii i skarbu państwa,Dwukrotnie wyróżniona na liście 100 Kobiet Forbes Women w 2020 i 2021 roku. Aktywistka ekologiczna, obrończyni Puszczy Białowieskiej, autorka programu Zielonych “Polska bez smogu”. Działa na rzecz praw kobiet, walczyła o projekt “Ratujmy kobiety”. Po studiach na wydziale zarządzania i marketingu wyjechała na kilkanaście lat z Polski. Wróciła, kiedy zrozumiała, że sprawy w Polsce nie idą w dobrym kierunku. Wcześniej przez wiele lat pracowała jako specjalistka ds. marketingu w międzynarodowej firmie. W wolnych chwilach czyta lub biega, najchętniej w Łazienkach.

Zarząd Krajowy

W skład Zarządu Krajowego wchodzą członkowie i członkinie Rady Krajowej, powołani przez przewodniczących i zatwierdzani w głosowaniu przez Radę Krajową.

 

Magdalena Gałkiewicz

Członkini Zarządu Krajowego

 

Ekofeministka, weganka. Aktywistka na rzecz praw człowieka, praw zwierząt, ochrony przyrody. Absolwentka 27 Szkoły Liderów Politycznych. Od marca 2018 przewodnicząca łódzkiego koła Partii Zieloni, łódzka Radna Miejska 2024-2029. Wsółzałozycielka Stowarzyszenia Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, wolontariuszka w Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, działaczka Łódzkiego Ruchu Antyłowieckiego, zaangażowana także w działania ruchów społecznych Polska dla Zwierząt oraz Strajku dla Ziemi. Członkini komitetu obywatelskich inicjatyw ustawodawczych Ratujmy Kobiety oraz Projekt Świeckie Państwo. Z wykształcenia programistka i romanistka, zawodowo zapewnia jakość aplikacji IT. Prywatnie opiekunka 2 psiaków i pasjonatka gotowania.

Beata Bilska

Członkini Zarządu Krajowego

 

Weganka, prezeska Correct Education, właścicielka Majne Szwajne. Zajmuje się wspieraniem nauczycieli/lek z całej Polsce w stawaniu się lepszymi partnerami i partnerkami rozwoju dzieci i młodzieży.

Borys Boczko

Członek Zarządu Krajowego

 

Urodzony 21.01.1976 roku w Poznaniu. Inżynier budownictwa, absolwent Politechniki Poznańskiej. Studia ukończone w 1998 r. na Wydziale Budownictwa Lądowego ze specjalnością Technologia i Organizacja Budowy.
W latach 2000 - 2004 mieszkał w Stanach Zjednoczonych, w roku 2005 pracował 9 miesięcy na kontrakcie w Islandii.
Pasjonat budownictwa nisko energetycznego, w roku 2008 wprowadził do Polskiej edycji Wikipedii takie hasła jak: toaleta kompostująca, pellet, gruntowy wymiennik ciepła, szara woda, pasywne ogrzewanie.
Prywatnie jest pszczelarzem, który dla dobrostanu zapylaczy posadził w swojej okolicy setki drzew i krzewów , za którą to działalność został nagrodzony przez Radę Miasta Poznania tytułem „ Ekologiczna rodzina roku” w roku 2023 roku.
Współtwórca pierwszej w Polsce kawiarni prowadzonej przez osoby niepełnosprawne „Dobra Kawiarnia”, współorganizator Poznańskich wieców wsparcia dla Protestujących w Sejmie Niepełnosprawnych, aktywny uczestnik organizowanych przez KOD Protestów w obronie wolności Sądów i Wolności Mediów w Poznaniu, aktywny wolontariusz od czasu napaści Rosji na Ukrainę pięciokrotnie jeździł na teren Ukrainy wożąc pomoc humanitarną,

Małgorzata Matyja

Małgorzata Matyja

Skarbniczka

 

Inicjatorka projektu ``In Vitro dla Szczecina 2016-2019``, inicjatywy o podjęciu przez miasto Szczecin zadania: wprowadzenia i finansowania zajęć z zakresu ``Edukacji Seksualnej``. Jest autorką i organizatorką cyklu debat ``Porozmawiajmy o...`` organizowałam debaty o prawie do aborcji, o in vitro, o problemie niealimentacji i demokracji. Była organizatorką i współorganizatorką wielu protestów w obronie Praw Kobiet, Sądów i zachowania Demokracji w Polsce w Szczecinie i Stargardzie. Członkini Kongresu Kobiet, absolwentka Letniej Akademii Kongresu Kobiet. Liderka Regionalnego Kongresu Kobiet w Szczecinie.

 

Waldemar Kamiński

Sekretarz

 

 

Joanna Kamińska

Członkini Zarządu Krajowego

www

 

Joanna Kamińska pracuje obecnie jako doradczyni w zespole mediacyjmym Parlamentu Europejskiego gdzie wspiera Radę Najwyższą Ukrainy w reformowaniu procesów i procedur parlamentarnych. Praca ta obejmuje zarówno wsparcie dla organów politycznych i administracji, jak i ułatwianie dialogu między frakcjami politycznymi w Radzie. W latach 2019-2022 była doradczynią przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Marii Sassoliego w sprawach zagranicznych, w szczególności w zakresie polityki wschodniej, Partnerstwa Wschodniego, Ukrainy, Rosji, strategii nordyckich, arktycznych i bałtyckich, a także bezpieczeństwa i obrony. Przed doradzaniem prezydentowi była doradczynią ds. polityki zagranicznej w Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego.
Joanna posiada tytuł doktora Uniwersytetu Londyńskiego, Royal Holloway College (gdzie była stypendystką Chevening Scholarship) i jest autorką wielu publikacji na temat polityki zagranicznej i kwestii wschodniego sąsiedztwa. Jej ostatnia książka wydana przez Palgrave Macmillan nosi tytuł Poland and the EU Enlargement: Polityka zagraniczna w okresie transformacji.
Od 2018 roku jest również członkinią rady miejskiej w Brukseli (Etterbeek) z ramienia belgijskiej partii Zielonych Ecolo.

 

Rada Krajowa

Pozostali członkowie i członkinie Rady Krajowej

Marcin Adamcewicz
Borys Boczko
Krystyna Boczkowska
Renata Brząkała
Hanna Cichocka
Beata Bilska
Kuba Bilski
Jakub Bojanowski
Magdalena Gałkiewicz
Joanna Górska
Witold Jacaszek
Klaudia Jachira
Przemysław Jednacz
Aleksandra Jura

 

Joanna Kamińska
Waldemar Kamiński
San Kocoń
Grażyna Kulik
Julia Matczak
Małgorzata Matyja
Izabela Ornaf
Maciej Słobodzian
Michał Suchora
Robert Suligowski
Anna Świderska
Małgorzata Tracz
Marek Weryszko

Krajowa Komisja Rewizyjna

Artur Drożyński
Iwona Morawska
Cezary Nowak
Jakub Różański
Jagoda Żyłkowska

Krajowy Sąd Koleżeński

Jacek Adamiak
Michał Grabiec
Piotr Faleński
Wiktor Miazek
Urszula Skoczylas
Miłosz Wagner
Artur Wieczorek
Marcin Zamaro

Delegacja Do Rady Europejskiej Partii Zielonych

Beata Bilska

Joanna Kamińska