Władze Partii

Władze Partii Zieloni w kadencji 2022-2024
 

Przewodniczący

Przemysław Słowik

Przewodniczący

 

Radny Rady Miasta Szczecina, przewodniczący komisji ds. kultury i promocji miasta oraz wiceprzewodniczący w komisji wyborczej i inicjatyw społecznych. Inicjator obniżki cen biletów miesięcznych o 20%, zainwestowania w rowery miejskie IV generacji i wprowadzenia śródmiejskiej linii autobusowej. Politycznie i społecznie zaangażowany w projekty miejskie, dzięki czemu w Szczecinie zmieniono charakter historycznego Placu Orła Białego z zastawionego autami parkingu w zielony skwer. W miejskim parlamencie największy nacisk kładzie na ochronę i rozbudowę terenów zielonych, zatrzymanie betonozy oraz rozwój transportu publicznego i zero emisyjnego. Zagorzały zwolennik rozdziału Kościoła od Państwa oraz wypowiedzenia Konkordatu. Słowik ukończył studia podyplomowe na kierunkach Public Relations, Psychologia w Biznesie oraz Master of Business Administration. Zawodowo jest przedsiębiorcą i managerem z ponad 10 letnim stażem, specjalizującym się w zarządzaniu projektami i zespołami w branżach technologicznych oraz ecommerce.

Urszula Zielińska

Przewodnicząca

 

Posłanka na Sejm RP IX kadencji, wiceprzewodnicząca Komisji Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Dodatkowo zasiada jeszcze w komisjach: gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej; oraz ds. energii i skarbu państwa,Dwukrotnie wyróżniona na liście 100 Kobiet Forbes Women w 2020 i 2021 roku. Aktywistka ekologiczna, obrończyni Puszczy Białowieskiej, autorka programu Zielonych “Polska bez smogu”. Działa na rzecz praw kobiet, walczyła o projekt “Ratujmy kobiety”. Po studiach na wydziale zarządzania i marketingu wyjechała na kilkanaście lat z Polski. Wróciła, kiedy zrozumiała, że sprawy w Polsce nie idą w dobrym kierunku. Wcześniej przez wiele lat pracowała jako specjalistka ds. marketingu w międzynarodowej firmie. W wolnych chwilach czyta lub biega, najchętniej w Łazienkach.

Zarząd Krajowy

W skład Zarządu Krajowego wchodzą członkowie i członkinie Rady Krajowej, powołani przez przewodniczących i zatwierdzani w głosowaniu przez Radę Krajową.

 

Magdalena Gałkiewicz

Sekretarzyni

 

Ekofeministka, weganka. Aktywistka na rzecz praw człowieka, praw zwierząt, ochrony przyrody. Absolwentka 27 Szkoły Liderów Politycznych. Od marca 2018 przewodnicząca łódzkiego koła Partii Zieloni, kandydatka Zielonych do sejmiku woj. łódzkiego w 2018, oraz Parlamentu Europejskiego i Sejmu RP w 2019. Członkini zarządu Stowarzyszenia Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, wolontariuszka w Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, działaczka Łódzkiego Ruchu Antyłowieckiego, zaangażowana także w działania ruchów społecznych Polska dla Zwierząt oraz Strajku dla Ziemi. Członkini komitetu obywatelskich inicjatyw ustawodawczych Ratujmy Kobiety oraz Projekt Świeckie Państwo. Z wykształcenia programistka i romanistka, zawodowo zapewnia jakość aplikacji IT. Prywatnie opiekunka 2 psiaków i kuchara.

Beata Bilska

Beata Bilska

Członkini Zarządu Krajowego

 

Weganka, prezeska Correct Education, właścicielka Majne Szwajne. Zajmuje się wspieraniem nauczycieli/lek z całej Polsce w stawaniu się lepszymi partnerami i partnerkami rozwoju dzieci i młodzieży.

Marek Weryszko

Członek Zarządu Krajowego

 

Weganin, miłośnik zwierząt wszelakich. Entuzjasta i aktywista świeckiego państwa, konsekwentnie działający od lat na rzecz rozdziału państwa od kościoła. Koordynator Rady Programowej Partii Zieloni ds. Świeckości Państwa. Informatyk z wykształcenia (Uniwersytet Zielonogórski i Politechnika Gdańska),aktywista ekologiczny i prospołeczny z zamiłowania, menedżer z ponad 20 letnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach z praktyki. Aktywny członek Komitetu Obrony Demokracji od początku jego powstania. Wieloletni przewodniczący (3 kadencje) pomorskiego koła Partii Zieloni. Od I 2022 w Radzie Krajowej Partii, której jest członkiem od 2017 roku. Organizator startu Zielonych w wyborach samorządowych 2018 roku, również jako kandydat do sejmiku województwa, oraz kampanii sejmowej 2019 i do Europarlamentu 2020 roku. Organizator i uczestnik wielu wydarzeń i protestów ekologicznych, społecznych, politycznych, światopoglądowych i proświeckich tak na Pomorzu jak i w całej Polsce, w tym pod Sejmem RP w 2017 i 2018 roku.

Wojciech Kubalewski

Wojciech Kubalewski

Członek Zarządu Krajowego

 

Studiował oceanografię fizyczną i informatykę. Na emigracji w Austrii od lipca 1981 do maja 2001. Od 2001 roku mieszka i pracuje w Polsce. Członek Partii Zieloni od roku 2015, współprzewodniczący koła warszawskiego Partii Zieloni w dwóch minionych kadencjach. Kandydat Partii Zieloni w wyborach do sejmiku województwa mazowieckiego w roku 2018, kandydat na europosła z list Koalicji Europejskiej podczas wyborów w roku 2019 do Parlamentu Europejskiego. Były Przewodniczący Partii Zieloni.

Andrzej Radziwinowicz

Andrzej Radziwinowicz

Członek Zarządu Krajowego

 

Miejski aktywista, radny osiedlowy, samorządowiec. Inicjator wielu prospołecznych działań w Szczecinie: rozbudowy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w celu zabezpieczenia terenów pod nowe parki miejskie, poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz organizacji imprez kulturalnych. Ukończył studia na wydziale ekonomicznym i humanistycznym, a także podyplomowe studia Master Business Administration.

Małgorzata Matyja

Małgorzata Matyja

Skarbniczka

 

Inicjatorka projektu ``In Vitro dla Szczecina 2016-2019``, inicjatywy o podjęciu przez miasto Szczecin zadania: wprowadzenia i finansowania zajęć z zakresu ``Edukacji Seksualnej``. Jest autorką i organizatorką cyklu debat ``Porozmawiajmy o...`` organizowałam debaty o prawie do aborcji, o in vitro, o problemie niealimentacji i demokracji. Była organizatorką i współorganizatorką wielu protestów w obronie Praw Kobiet, Sądów i zachowania Demokracji w Polsce w Szczecinie i Stargardzie. Członkini Kongresu Kobiet, absolwentka Letniej Akademii Kongresu Kobiet. Liderka Regionalnego Kongresu Kobiet w Szczecinie.

Rada Krajowa

Pozostali członkowie i członkinie Rady Krajowej

Marcin Adamcewicz
Kuba Bilski
Borys Boczko
Joanna Brauła
Anna Fecko-Lipińska
Klaudia Jachira
Aleksandra Jura
Joanna Kamińska
Waldemar Kamiński
Aleksandra Kołeczek
Adrian Kulczyński

 

Aleksandra Malich
Julia Matczak
Andrzej Radziwinowicz
Mariusz Rusinek
Robert Sucharzewski
Michał Suchora
Robert Suligowski
Michał Stasiak
Małgorzata Tracz
Artur Wieczorek
Jagoda Żyłkowska

Krajowa Komisja Rewizyjna

Artur Drożyński
Iwona Morawska
Dorota Pundyk
Maciej Sikorski

Krajowy Sąd Koleżeński

Hanna Cichocka
Wojciech Kłosowski
Beata Kowalska-Osadowska
Kamila Luttelmann
Wanda Majewska
Ewa Nawrocka
Maciej Słobodzian
Michał Tomczak
Andrzej Urbas
Marcin Zamaro

Delegacja Do Rady Europejskiej Partii Zielonych

Beata Bilska

Joanna Kamińska