Anna_Świderska

ANNA ŚWIDERSKA

OKRĘG NR 36 MIEJSCE 21

Powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, rawicki.

Miasta na prawach powiatu: Kalisz oraz Leszno.

 

Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku i uzyskała tytuł magistra w 2001 r. Jest absolwentką studiów podyplomowych z wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz informatyki. W czasie 6 letniego pobytu w Niemczech zdobyła wykształcenie w dziedzinie doradztwa żywieniowego i zdrowego trybu życia. 10 lat pracowała jako nauczyciel w szkole podstawowej.

Od roku 2017 jest właścicielem i dyrektorem niepublicznego żłobka.

Jest mężatką i matką dwójki dzieci (córka Lena 11 lat i syn Antoni 18 lat).

Współzałożycielka Stowarzyszenia „Sport na Plus” zajmującego się wspieraniem edukacji i sportu wśród najmłodszych. Organizowała akcje, zajęcia oraz imprezy edukacyjne, sportowe oraz kulinarne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wolontariuszka współpracująca z w wieloma stowarzyszeniami i fundacjami na terenie Wielkopolski. Uczestniczka protestu w obronie drzew w Wielkopolsce w miejscowości Suchy Las, uczestniczka protestów kobiet. Podczas pandemii jeżdżąc na rowerze rozwoziła maseczki do skrzynek seniorów. Zapewniła miejsca bez opłat w swoim żłobku dla dzieci z rodzin ukraińskich uciekających przed wojną, które mogły bezpiecznie i w dobrej atmosferze spędzić czas, gdy ich rodzice szukali pracy i mieszkania.

Zdecydowała się na udział w wyborach, ponieważ widzi jak wiele jest do zdobienia na rzecz poprawy życia społecznego, gospodarczego i ochrony środowiska w naszym kraju. Skłoniła ją też pomoc mieszkańcom a w szczególności kobietom w rozwiazywaniu problemów przekraczających ich możliwości.

Celem jaki zamierza osiągnąć poprzez cały wachlarz podjętych działań jest zdecydowania poprawa jakości życia całego społeczeństwa, które zdecydowanie zasługuje na czyste powietrze, zdrową żywność, wysoki poziom edukacji i ochrony zdrowia w prawdziwie demokratycznym kraju.

Kontakt: swiderania77 [at] gmail.com