Artur_Wieczorek

ARTUR WIECZOREK

OKRĘG NR 31 MIEJSCE 8

Powiat: bieruńsko-lędziński.

Miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.

 

 

Mój dziadek pracował w hucie Katowice. Moja mama jako pierwsza osoba w rodzinie ukończyła studia i też pracowała w hucie, jako główna księgowa. A ja, dzięki przemianom społecznym i wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, byłem pierwszą osobą w rodzinie, która mogła pracować i studiować za granicą. 

Dziś zajmuję się edukacją - prowadzę szkolenia dla nauczycieli i samorządowców poświęcone zielonemu rozwojowi i wykorzystaniu nowych technologii w edukacji. Pomagam wprowadzić polskie szkoły w świat wyzwań XXI-wieku. Działam też w ruchach społecznych i ekologicznych. Podróżuję po całym kraju, rozmawiam z ludźmi i czuję, że dojrzeliśmy do zmiany.

Mieszkam niedaleko dawnej kopalni "Wieczorek" i widzę, jak powoli zamienia się ona w zagłębie gamingowo-technologiczne. I ten odradzający się jak feniks z popiołów "Wieczorek" jest dla mnie symbolem przemian Śląska. Śląska, który zawsze był motorem postępu i wytyczał kierunki rozwoju reszcie Polski. 

I tak, jak kiedyś, tak i dziś mamy szansę na wytyczenie nowego kierunku i pokazanie Polsce, jak może wyglądać lepszy świat - jak można rozwijać się w sposób nowoczesny, zielony i zrównoważony. Możemy zbudować Śląsk oparty na zielonych technologiach, niskoemisyjny, odporny na kryzys klimatyczny, otwarty na innych, społecznie sprawiedliwy i dumny ze swojej regionalnej tożsamości. 

I taki Śląsk chciałbym razem z Wami budować.

Kontakt: artur.wieczorek [at] partiazieloni.pl