MICHAŁ GRABIEC

OKRĘG NR 29 MIEJSCE 10

Powiaty: gliwicki oraz tarnogórski.

Miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice oraz Zabrze.

 

W Zielonych z przerwami od 2009 roku. Na studiach w 2010 roku współtworzył lubelskie koło Zielonych (wówczas Zieloni2004). Ponownie w partii od 2021 roku. Z zawodu radca prawny, partner w jednej z katowickich kancelarii prawniczych. Zawodowo zajmuje się prawem ochrony zdrowia oraz prawami osób LGBT+. Współpracuje z kilkoma organizacjami pozarządowymi zajmującymi się ochroną praw mniejszości seksualnych.

Reprezentował w procesie karnym prawomocnie uniewinnionych uczestników Marszu dla Klimatu odbywającego się w ramach konferencji COP18, występował jako pełnomocnik organizatorów Marszów Równości w Katowicach, inicjatorów akcji ekologicznej w obronie walorów przyrodniczych Doliny Kochłówki w Rudzie Śląskiej, śląskich aktywistów miejskich, a także jako pełnomocnik procesowy zielonego burmistrza miasta Kolonia i prezydenta Climate Alliance . Delegat i uczestnik Cologne Pride w 2021 roku, w trakcie którego brał udział w panelach dotyczących prawnych rozwiązań w dziedzinie praw osób LGBT+.

Politycznie skupiony przede wszystkim na tematyce ochrony zdrowia oraz funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Ze względu na swoją aktywność zawodową dostrzega problemy systemowe w funkcjonowaniu tych dziedzin życia publicznego. Prywatnie miłośnik włoskiego calcio i historii. Zwierzolub.

Kontakt: michal.grabiec [at] gazeta.pl