Mirosław_Kaznowski

MIROSŁAW KAZNOWSKI

OKRĘG NR 20 MIEJSCE 15

Powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński.

 

Mieszka w Polsce od czwartego roku życia. Dzieciństwo spędził w Sopocie oraz Brwinowie pod Warszawą. Ukończył liceum w Milanówku oraz szkołę muzyczną w Podkowie Leśnej. W 2005 r. rozpoczął edukację wyższą (licencjat) w Konserwatorium Muzycznym w Birmingham, Wielka Brytania. Po dyplomie kontynuował studia magisterskie na katedrze marketingu, a po ich ukończeniu rozpoczął profesjonalną karierę w międzynarodowej korporacji. Ukończył liczne kursy biznesowe w Anglii, w tym program absolwencki dla przyszłych liderów w międzynarodowej firmie z siedzibą w Londynie. Od 2015 r. mieszka na stałe w gminie Grodzisk Mazowiecki, skąd pochodzi jego żona Beata.

Od 2008 roku zajmuje się komunikacją marketingową mając na koncie udane projekty biznesowe realizowane w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Od 2021 r. Dyrektor Zarządzający i współzałożyciel spółki działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju w biznesie (ESG), współpracującej z wiodącymi globalnymi korporacjami w tematach dotyczących mediów, wydarzeń i szkoleń.

Sekretarz Regionu Mazowieckiego Partii Zieloni, Asystent Społeczny Posłanki Urszuli Zielińskiej oraz współzałożyciel i przewodniczący trzech kadencji koła Zielonych Powiatu Grodziskiego.

Od 2019 r. aktywnie zaangażowany w regionie Zachodniego Mazowsza, gdzie zrealizował liczne kampanie w obszarze ochrony środowiska oraz praw człowieka. Do osiągnięć można min. zaliczyć:

● uratowanie ponad 500 drzew przed wycinką w Radoniach,
● pracę na rzecz Ukrainy, która została doceniona nagrodą "Żurawie Powiatu Grodziskiego",
● zebranie 3,5 tys. podpisów pod petycją dla uratowania Stawów Raszyńskich - co skutkowało w oddaleniu szkodliwych planów przekształcenia gruntu,
● złożenie petycji zakończonej uchwałą "Deklaracja Poszanowania Praw Człowieka" w Podkowie Leśnej,
● wspieranie oddolnych protestów, takich jak Ruch “Nie dla CPK”.

Kontakt: miroslaw.kaznowski [at] partiazieloni.pl