Dorota_Sujecka

DOROTA SUJECKA

OKRĘG NR 11 MIEJSCE 10

Powiaty: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski.

 

Nazywam się Dorota Sujecka i kandyduję do Sejmu RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej Partia Zieloni w wyborach 2023 w okręgu 11. Mieszkam w Konstantynowie Łódzkim. Jestem nauczycielką z zawodu oraz miłośniczką zwierząt i środowiska naturalnego. Prywatnie mam dwójkę dorosłych dzieci, jednego wnuczka, trzy psy i cztery koty. Od ponad 20 lat działam aktywistycznie szukając domów dla bezdomnych zwierząt, (sama byłam często domem tymczasowym), walczę z dzikimi wysypiskami śmieci i wycinką drzew pod kopalnie piasku w  gminie Pabianice. Generalnie uprzykrzam życie służbom. Współtworzyłam treść petycji o objęcie ochrona prawną doliny rzeki Ner. Kocham wszystkie zwierzęta, nie tylko psy i koty,  więc jestem też weganką. 

Od 2020 roku działam w Stowarzyszeniu Protest Porszewice, które założyłam wspólnie z kolegami zszokowana decyzją władz gminy Pabianice o wycince drzew w lesie porszewickim pod kopalnię piasku Archidiecezji Łódzkiej. Byłam prezeską Stowarzyszenia do lipca tego roku, teraz pozostaję w zarządzie. W 2020 roku wstąpiłam tez do Partii Zieloni.

Kandyduję, gdyż w naszym Sejmie troska o środowisko naturalne jest na marginesie wszystkich spraw-nie ma żadnej opcji politycznej u steru władzy, która by o nieskutecznie  zawalczyła. I mam tego dość.