Klaudia Jachira

KLAUDIA JACHIRA

OKRĘG NR 19 MIEJSCE 11

Warszawa.

 

Urodziłam się 35 lat temu, gdy kwitły bzy i wiał „wiatr zmian”, który już rok później przyniósł Polsce Wolność. Może właśnie dlatego moje życie jest pełne intensywnych barw i zapachów, a mnie coś gna do przodu, nie potrafię stać w miejscu i czekać, aż ktoś inny zmieni rzeczywistość wokół mnie.

Osiem lat temu zaszła zmiana - z otwartej, europejskiej Polski zaczęliśmy podążać w stronę rządów autorytarnych. Wtedy zaczęłam mówić głośno, że się na to nie zgadzam. Używałam satyry, ironii i lalki Szeregowego Posła. Jeździłam na protesty i współtworzyłam opozycję uliczną.

Cztery lata temu znowu się zmieniło - z aktywistki, aktorki i satyryczki postanowiłam zostać polityczką i dzięki Wam w 2019 roku zostałam posłanką na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie reprezentuję okręg 19 (Warszawa).
Jestem członkinią dwóch Komisji: Ochrony Środowiska oraz Łaczności z Polakami za Granicą.
Szłam do Sejmu, by patrzeć władzy na ręce, by informować na bieżąco o złu, które się tam dzieje.
Przez te 4 lata na Wiejskiej zadawałam sobie jedno, najważniejsze pytanie: "Jak Was, wyborców i wyborczyń, którzy, pomimo fali hejtu, mi zaufali, nie zawieść?"
Każda moja aktywność w Sejmie: na mównicy, podczas głosowań lub gdy w milczeniu protestowałam z transparentem, bo debata była ograniczana - wszystko to było próbą odpowiedzi na to właśnie pytanie.

Także poza Sejmem - podczas protestów na ulicy, interwencji na komisariatach, w biurze przy granicy, do którego władza bezprawnie postanowiła nas nie wpuszczać, ale też w biurze warszawskim, gdzie wraz z moim cudownym zespołem, udzielaliśmy schronienia osobom chodzącym na marsze, jak i uchodźcom uciekającym ze swojego kraju przed wojną i terrorem.

Dziś też jest szansa na wielką zmianę i głęboko wierzę, że w przyszłym Sejmie nie będę musiała tak patrzeć rządowi na ręce, bo wybierzemy nowy, demokratyczny i proeuropejski rząd, a ja jako posłanka Partii Zieloni będę mogła wprowadzać w życie nasze postulaty Posprzątania po Pisie, Świeckiego Państwa, wprowadzenia pełni Praw Kobiet i Zielonej Polski - Już Czas!

Kontakt: klaudiajachira [at] gmail.com