Magdalena_Wojciechowska-Jędrzejczyk

MAGDALENA WOJCIECHOWSKA-JĘDRZEJCZYK

OKRĘG NR 6 MIEJSCE 29

Powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki.

Miasto na prawach powiatu: Lublin.

 

Współprzewodnicząca lubelskich Zielonych, kandydatka na posłankę z okręgu wyborczego nr. 6.
Związana z Lubelszczyzną, mieszkanka Kazimierza Dolnego, nauczycielka i plastyczka z zawodu, z zamiłowania ekolożka i miłośniczka przyrody oraz szeroko rozumianej ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Zdeklarowana orędowniczka wartości ekologicznych, demokratycznych i solidarnościowych, zaangażowana w akcje obrony praw obywatelskich, ze szczególnym uwzględnieniem równouprawnienia kobiet, obrony ekosystemów i praw zwierząt.

Zwolenniczka wprowadzenia zmian systemowych, ograniczających destrukcyjne dla środowiska naturalnego i klimatu postawy konsumpcyjne, bo jedyna bezpieczna przyszłość dla Polski, Lublina i województwa lubelskiego to taka, w której ludzie oddychają czystym powietrzem, mają dostęp do naturalnej i zdrowej żywności, wysokiego poziomu ochrony zdrowia i nowoczesnej edukacji. To przyszłość, gdzie transport publiczny nikogo nie wyklucza, a energia nie pochodzi ze szkodliwych i nieekonomicznych źródeł.

W 2018 roku startowała w wyborach samorządowych z ramienia Komitetu Wyborczego Partia Zieloni oraz w roku 2019 jako kandydatka Zielonych na posłankę z ramienia Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej.

Kontakt: m.wojciechowska-jedrzejczyk [at] partiazieloni.pl