gosia

MAŁGORZATA TRACZ

OKRĘG NR 3 MIEJSCE 2

Powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski.

Miasto na prawach powiatu: Wrocław.

 

Posłanka Zielonych na Sejm IX kadencji z Wrocławia. W Parlamencie pracuje w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Spraw Zagranicznych. Od czerwca 2022 roku jest członkinią Komitetu Europejskiej Partii Zielonych. Od maja 2015 roku do stycznia 2022 roku była współprzewodniczącą Zielonych.

Urodziła się w Bolesławcu. Do Wrocławia przyjechała studiować i pokochała to miasto. Ukończyła polonistykę i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez kilka lat pracowała w dużej międzynarodowej korporacji, organizowała szkolenia, prowadziła zajęcia na Uniwersytecie. Mieszka we Wrocławiu z partnerem Mariuszem, który ma dwie dorosłe córki.

Od lat działa w organizacjach pozarządowych. Na rzecz ochrony bioróżnorodności i przyrody we wrocławskim Stowarzyszeniu Ekologicznym EKO-UNIA. Dla praw kobiet w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Kongres Kobiet. Bierze aktywny udział w działaniach opozycji demokratycznej, sprzeciwiając się łamaniu praworządności.

W latach 2020–2021 była jedną z liderek programu European Young Leaders 2020 organizowanego przez think-tank Friends of Europe, a w marcu 2022 wzięła udział w programie francuskiego rządu Future Leaders Invitation Programme.
Tak jak w życiu, w polityce opiera się na fundamentalnych wartościach: godności człowieka, praworządności, demokracji i odpowiedzialności za środowisko naturalne, będące naszym domem. Jej marzeniem i celem jest Polska ekologiczna, demokratyczna i solidarna.

Kontakt: malgorzata.tracz [at] partiazieloni.pl