ZIELONA EUROPA

W Brukseli pracuje na co dzień 71 europosłanek i europosłów frakcji The Greens/EFA z całej Europy, od Portugalii aż po Kraje Bałtyckie. Jako czwarta największa siła w Europarlamencie pilnują, by stanowione na poziomie wspólnoty prawo wspomagało zieloną transformację energetyczną i gospodarczą oraz chroniło prawa obywatelskie każdego i każdej z nas. Zielone polityczki i polityków znajdziecie też w rządach kilkunastu krajów, choćby w Niemczech, Luksemburga, Irlandii czy Finlandii.
Wybory federalne u naszego najważniejszego sąsiada, sojusznika i największego państwa EU wyłoniły zdecydowanie proeuropejską większość w Bundestagu XX kadencji.
“SPD, CSU/CDU, Sojusz 90/Zieloni i FDP mają łącznie 613 z 736 miejsc, czyli 83,3% całkowitej liczby mandatów. Fakt, że największe państwo członkowskie Unii Europejskiej jest w stanie powstrzymać wzrost popularności skrajnej prawicy i ograniczyć jej reprezentację – czy też, patrząc z drugiej strony, sprawić, by opcje proeuropejskie stanowiły olbrzymią większość – to dobry przykład dla demokracji i praworządności w Europie”.*

*źródło: https://pl.boell.org/pl/2021/11/24/5-things-you-need-know-about-green-fraction-20th-ger man-bundestag

Flagi EU w Brukseli

Razem jesteśmy silniejsi. Razem stworzymy zieloną, bezpieczną Europę dla wszystkich.