Przemysław Słowik

PRZEMYSŁAW SŁOWIK

Kiedy przemawia publicznie, stoi na szeroko rozstawionych nogach. Tę pewność siebie i siłę daje mu merytoryczne przygotowanie w sprawach, w których zabiera głos i wiara w zielone wartości i lata praktyki w krajowej polityce i lokalnym aktywizmie.
Życie zawodowe dzieli między pracę managera w dużej polskiej firmie a Radę Miasta Szczecin, w której jest przewodniczącym Komisji ds. Kultury i Promocji.
Za “zielonym noblistą” Heinrichem Boellem mówi, że “nie ma nic, co by mnie nic nie obchodziło”. W swoim mieście zajmuje się infrastrukturą rowerową, transportem publicznym, jakością powietrza i walką z betonozą. I to nie tylko w teorii! W 2020 roku zorganizował akcję “Usuwamy beton z Placu Orła Białego”, w której z kilofem w ręku zachęcał szczecinianki i szczecinian, by “pomogli” służbom miejskim zerwać betonową nawierzchnię z jednego z najpiękniejszych placów ich miasta. Wcześniej jako radny zadbał, by to reprezentacyjne miejsce służyło rekreacji, a nie jako parking. Jako lider zachodniopomorskich ZIELONYCH deklaruje, że to właśnie stamtąd przyjdzie zielona fala, która zmieni polską politykę.